9 листопада 2017 року у Мавковицькому НВК відзначили День української писемності та мови. Кожний, хто переступав поріг школи, відчував святковий настрій, що панував у навчальному закладі: вишиванки, тематичні стінгазети.

Учні та вчителі нашої школи брали участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.
Урочисту лінійку з нагоди свята підготувала учителька української мови Процах М. І. Учні 10-го класу розповіли про розвиток сучасної української мови; про гоніння, які зазнала наша мова з часу поширення писемності. Ще в далекому 1863 році у валуєвському циркулярі було написано , що української мови «не було, немає, бути не може». ЇЇ було поставлено поза законом. Подібних драконівських указів випущено чимало. Навіть в наш час, попри незалежність держави, українська мова потребує захисту.

Тож давайте любити і шанувати рідну мову.
Чи живеш біля моря синього,
Чи в степу, чи обіч гори,
Ти не будь малоросом, сину мій,
Українською говори.